Akademia

Szkolenia

Kurs SI podstawowy

Kurs SI podstawowy
Miejsce: Gdańsk,siedziba firmy Olicon Sp. z o.o., ul. Budowlanych 23
Zgłoszenia: akademia@olicon.com.pl
Prowadzący: Liliana Klimont - fizjoterapeuta, instruktor metody integracji sensorycznej, instruktor NDT Bobath

Wyjaśnienie dotyczące szkoleń z zakresu SI:
Sytuacja kursów i szkoleń SI w Europie i na świecie nie ma jednolitego systemu. Nie istnieje światowa organizacja, która nadzoruje szkolenia i wydaje międzynarodowe certyfikaty.
Instruktorzy współpracujący z Centrum Terapii Wyspa uzyskali uprawnienia instruktorskie w zakresie SI od Violet Maas, Instruktora Sensory Integration International (SII), istniejącej wówczas organizacji w Kalifornii a założonej przez A. Jean Ayers. Pani Liliana Klimont uzyskała certyfikat w 2000 roku a Pani Małgorzata Karga w 2002.
Kursy prowadzone są w sposób profesjonalny, zgodnie z wiedzą spełniającą wymagania oryginalnej metody SI.  Instruktorzy przekazuję  Państwu  wszystkie nowości i wyniki badań z zakresu integracji sensorycznej.
Zajęcia prowadzone są w sposób nie odbiegający od norm światowych: wykłady, zajęcia praktyczne z dziećmi,  w trakcie kursu zostały wprowadzone superwizje a kurs kończy się egzaminem.
Osoby lub organizacje mówiące o prawdziwości i wyższości ich kursów czy certyfikatów nad innymi łamią prawo w zakresie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z art. 3 art.; art.12,2; art. 14.1 i 18 z ustawy z dnia 16.04 1993 roku (Dz.U. 2003, nr 153, poz.1503 ze zm.) i grozi im odpowiedzialność  cywilna zgodnie z art. 18, w związku z art. 14 ustawy oraz odpowiedzialność karna zgodnie z art.26.1 ustawy.