Akademia

O Nas

Centrum Terapii Wyspa

Tworząc WYSPĘ chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym nasi Podopieczni będą mogli jak najlepiej wykorzystać swój potencjał rozwojowy, a Rodzice znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania, związane nie tylko z rozwojem ich Dziecka, ale również z ich własnym w roli rodziców. Z pomocą doświadczonych terapeutów i specjalistów jesteśmy w stanie pełnić naszą misję. W ostatnim czasie postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o leczenie skolioz oraz wad postawy, aby zapewnić lepszy start Dzieciom również z takimi potrzebami.
Główne nurty naszej obecnej działalności to Fizjoterapia Rozwojowa dzieci i niemowląt, leczenie Skolioz i Wad Postawy oraz Szkolenia, skierownae do lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i Rodziców.
Rozwój człowieka w pierwszych miesiącach i latach życia jest niezwykle dynamiczny. Charakteryzuje się nabywaniem i doskonaleniem różnorodnych umiejętności psychomotorycznych, umożliwiających dziecku samodzielne funkcjonowanie, czerpanie satysfakcji z odkrywania otaczającego świata, komunikowania się, zabawy i nauki. Kształtuje się osobowość dziecka, jego niepowtarzalność.
Zdarza się, że nie zawsze rozwój przebiega zgodnie z oczekiwaniami rodziców i opiekunów. Trudności rozwojowe mogą dotyczyć różnych sfer rozwoju: ruchowej, poznawczej, emocjonalnej czy komunikacji. Im wcześniej zostaną zauważone, tym większa szansa na zniwelowanie możliwych do wystąpienia niepowodzeń i trudności w wieku późniejszym. Rodzice często intuicyjnie spostrzegają, że ich dziecko rozwija się, zachowuje inaczej, niż rówieśnicy.
Więcej w zakładce Fizjoterapia Dzieci i Niemowląt
W naszym Centrum proponujemy również profesjonalne, skutecznie i nieinwazyjne leczenie skolioz o różnych stopniach skrzywienia. W terapii używamy najnowocześniejszych metod do leczenia skolioz i wad postawy oraz wszelkich zaburzeń stabilizacyjnych. Stosujemy metodę FITS oraz Delos Postural System. Pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach ćwiczeń. Metoda FITS wprowadza całkiem nową jakość w pracy ze zniekształceniami kręgosłupa u dzieci i młodzieży.
Więcej w zakładce Wady Postawy Skoliozy
Największym potencjałem każdego przedsięwzięcia - także "Wyspy" - jest zespół ludzi - tu, terapeutów posiadających nie tylko doświadczenie kliniczne, ale także stale podnoszących swoje kwalifikacje. Regularnie szkolimy naszą kadrę oraz wszystkie inne osoby zainteresowane rozwojem zawodowym w obszarze fizjoterapii, Integracji Sensorycznej oraz różnych form wspomagania rozwoju dziecka.
Więcej w zakładce Szkolenia

Galeria